Valutrans

İtalya Merkez Bankası onaylı para transfer hizmet sunan Valutrans, dünya çapında lider para havalesi sağlayıcılarından. 2007 yılında lisans almaya hak kazanan şirket 90’dan fazla ülkeyi kapsayan geniş bir ağa sahip. Valutrans 350.000’den fazla ödeme noktasıyla kıtalara arası çok sayıda ülke arasında para gönderimi gerçekleştirme imkânı sunar. Şirket 2011 yılında Avrupa Birliği’nin Ödeme Hizmetleri Direktifi uyarınca, İtalya Bankası onaylı Ödeme Hizmeti kurumuna dönüşme yetkisini alır. Ve Valutrans durmaksın büyümesini sürdürmektedir.

Valutrans ’ın politikası sınır ötesi para gönderimlerini hızlı ve güvenli bir şekilde sağlamaktır. Güçlü referanslara sahip şirket, müşterilerine güvenilir bir ortam sunar. Para gönderimin yanı sıra döviz işlemleri hizmeti de sunan Valutrans ile para göndermek için farklı seçenekler mevcut. Nakitten nakitte, belirli bir mevduat hesabına veya ATM’ye para gönderimi yapılabilir. Bunların yanında elektronik gönderim ve eve teslim seçenekleri de mevcut.

Para gönderimim yapılması için ilk olarak Valutrans Temsilcisi veya Şubesi aranır. Ardından istenilen kimlik bilgileri ile temsilci veya şube ziyaret edilir. Gönderim için birtakım veriler istenir. Bu verilerin içeriği gönderim yapılan bölge, gönderim seçeneği ve miktar gibi değişkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. İşlemler onaylandıktan sonra gönderim alıcıya 20 dakika içerisinde ulaşır. Bu süre kimi durumlarda, zaman farklılıkları ve resmî tatiller gibi, değişiklik gösterebilir. Valutrans komisyon oranları rakiplerin piyasada verdiği oranlardan %50 daha uygundur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *