UPT İle Hızlı Para Transferi

Globalleşen günümüz dünyasında, uluslararası para transferi yapmak sadece ticari, kurumsal veya finanasal şirketlerin değil, bireylerin de çözüm bulması gereken bir ihtiyaç haline geldi. Yurtdışında ailesi bulunan veya anavatanında ayrılan bireysel müşteriler için artık günümüzde pek çok sayıda hizmet sağlayıcı bulunuyor. Ancak bu çok sayıdaki hizmet sağlayıcıları arasından en güveniliri, en ucuzu ve en pratiğini bulmak büyük öneme sahip. Pek çok farklı firma, banka, hizmet sağlayıcı veya kuruluş farklı hizmet seçenekleri sunmaktadır.

 

Bu hizmetlerin kimi; bankalar arası havaleler aracılığıyla, kimi aracısız şekilde gerçekleştiriliyor. Göndericiler kendi tercih ve ihtiyaçlarına uygun hizmet sağlayıcıyı bulmak durumundalar. Böyle bir durumda güvenlik en önemli etkenlerden biri oluyor. İşte burada UPT, Türkiye’de alanında ilk lisans sahibi kuruluş olarak, 2010 yılından beri uluslararası para transferi hizmetini güvenle gerçekleştiriyor. Türkiye’de uluslararası para transfer hizmeti sunan ilk firma olan UPT alanında iddalı ve durmaksızın gelişim gösteren bir kuruluş. Ayrıca kuruş, Türkiye’deki en güvenilir firmalardan biri olan PTT ile uyumlu bir şekilde çalışarak, firmanın sahip olduğu geniş şube ağından da faydalanıyor.

 

UPT Nedir?

 

UPT, Türkiye’nin ilk yerli, sınır ötesi para gönderim hizmeti sağlayan kuruluşudur. AktifBank ortağı UPT güvenilir para transferi ve internet alışverişi hizmetleri sağlar. Kuruluşun hizmet ağı okyanus ötesi ve kıtalar arasıdır. Afrika’dan Avrupa’ya kadar para gönderim işlemin gerçekleşmesi sağlanır. Kurulduğu 2010 yılından bu yana kuruluş, 5 kıta arasında durmadan gelişim gösterir. İnovasyon alanında yatarımlar yapan UPT, sınır ötesi para gönderini hızlandırmak ve maliyetlerini düşürmek için çalışır. UPT kıtalar arası 200’e yakın ülkede 400 bin UPT şubesi noktasıyla hizmet sağlar.

 

Dünyanın 400.000 noktasına gönderim sağlayan gelişmiş bir ağa sahip olan UPT, sahip olduğu geniş müşteri yelpazesiyle, temsilcilikler için de başvurular almaktadır. İşletme sahiplerine, sahip oldukları yapılarını korumalarını sağlayarak UPT temsilcisi olma imkanı sunulur. Ek çalışan da talep etmeyen UPT, işletmelerin mevcut müşterine hızlı, ucuz ve güvenli ek hizmetler sunmasını sağlar. Ayrıca işletmeler bu sayede yeni müşteriler kazanarak büyüme yoluna da gidebilir.

 

UPT İle Para Gönderme Nasıl Yapılır?

 

UPT göndericilerine 200’e yakın ülkeye para gönderimesine olanak tanır. Yurtdışına para transferi banka hesabına veya isme gerçekleştirilebilir. UPT ile para gönderimi yapmak için bir banka hesabına sahip olmak zorunlu değildir. Böylece para gönderimi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilir. UPT para birimi sayesinde, banka hesabına ihtiyaç duymadan işlem yapabilen müşterilere pratik ve güvenli yöntemler sunulur.

UPT para gönderim işlemleri için iki farklı yöntem vardır. Bunlardan biri 400 bine yakın sayıdaki şubelerden birine gidip, form doldurmaktır. Gönderim formu doldurulduktan sonra işleme ait referans numarası alınır. Bu referans numarası sayesinde, gönderilen para alıcı tarafından güvenli bir şekilde teslim alınır. Alıcının referans numarası dışında, sağlaması gereken bilgi, kimlik belgesidir. Ayrıca işleme ait referans numarasıyla, UPT’nin resmi sitesi üzerinden, paranın nerede olduğu da görüntülebilir. Böylece gönderici de alıcı da transfer işlemini adım adım takip edebilir.

 

Dünya üzerinde 40.000’i aşkın şubesi bulunan UPT’nin en yakın şube bilgisine, UPT’nin resmi sitesinden ulaşmak mümkün. Sayısız UPT şubesinin yanı sıra; tüm PTT ve Aktif Bank şubelerinden UPT ile yurtdışına para transferi yapılmaktadır.

 

Diğer bir gönderim yöntemi şubeye gitmeksizin internet üzerinden işlem gerçekleştirmektir. Şube ve ortak bankaların yanı sıra UPT’nin yeni hizmeti sayesinde SendUPT.com üzerinden de işlem yapmak mümkün. İnternet üzerinden sağlanan bu sistem sayesinde UPT, rakiplerine oranla %50 daha uygun ücretlerle hizmet sağlar. Sistem hesaba, karta veya isme sınır ötesi para gönderimi yapabilir. Bu sayede Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları, Türkiyede’ki yakınlarına daha hızlı, pratik, güvenli ve ucuz para gönderebilir. Avrupa’da yaşayan altı milyondan fazla Türk’e, %50 daha ucuz maliyetli para gönderim imkanı sunulur. Geliştirilen yenilikçi sistem sayesinde milyonlarca liralık işlemlerin; hızlı, ucuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır. Gönderilen para Türkiye’de PTT şubeleri olmak üzere, sayısız noktadan çekilebilir. AktifBank ortağı ile geliştirilen hizmet, resmi web sitesi veya cep telefonu uygulamaları üzerinden kullanılabilinir. Yüksek güvenlik ortamı sağlayan sistemde yapılan işlemleri adım adım takip etmek de mümkün. SetUPT uygulamaları üzerinden işlem yapmak için bir kullanıcı kaydı oluşturmak gerekli. Bu işlem yalnızca dakikalar içerisinde gerçekleşiyor. 2018 yılında uygulamaya koyulan hizmet, sınır ötesi para gönderimi masraflarını yarı yarıya düşürerek kullanıcıları için büyük kolaylık sağlıyor.

 

UPT para birimi sayesinde, müşteriler banka hesabı olmadan da işlemler gerçekleştirilebilir. Ülke yasalarına göre reşit sayılan herkes, UPT ile para gönderip alabilir. Para gönderimleri bir iş günü içerisinde gerçekleşir.

UPT Tercih Etmenin Avantajları Nelerdir?

 

UPT avantajları ucuz, hızlı, yaygın, pratik ve güvenilir olmasıdır. UPT diğer banka ve para gönderim kuruluşlarına oranla daha uygun ücretler ile çalışır. Düşük komisyon ücretleri alan UPT’de alıcı komisyon ödemez. Gönderim ücretleri resmi site üzerinden, şubeye gitmeden hesaplanabilir. Avrupa ülkelerine gönderim yapmak isteyen müşteriler, 15 euro masrafla, 10.000 euroya kadar para gönderimi gerçekleştirebilir. Rusya ve CSI ülkelerine (Beyaz Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Tacikistan ve Ukranya) ise para gönderim hizmeti 1 USD/EUR’dan başlayan fiyatlarla sağlanır. UPT ile para gönderimi ucuz ve pratiktir.

 

UPT isme, hesaba ve kredi kartına farklı döviz türlerinde para gönderimi yapılmasında olanak sunar. Bunu yaparken de göndericinin birkaç bilgi vermesi yeterlidir. Gönderici ve alıcının kişisel verilerinin korunmasını sağlayan yöntem ile işlem güvenli şekilde gerçekleştirilir.

 

Sayısız uluslararası partneri bulunan UPT, müşterilerine güvenilir gönderim ağı sunar. Partnerleri arasında; Altaif Money Transfer, Al Fardan Exchange, BKT, CASH, Contact, Dahabshill, INPAY, Xalq Banki, MoneyTrans, Intelexpress, Shamil Bank of Yemen & Bahrain, Instant Money Transfer, Bank of Georgia, Transfast, XalqBank, Valutrans, Wari, Woldremit, Alawned Exchange, Easy Pay, Ria, International Bank of Azerbaijan, Experts Money, Monex, Small World, Agrobank, Earthport, Machhapuchhre Bank Limited, Tranglo, ACE,

Gulf Exchange, Swiss Exchange ve Blockchain bulunur.

 

Yurt Dışına Para Gönderirken Neden UPT Kullanılmalı?

 

Türkiye’nin ilk yerli para transfer hizmeti sağlayıcısı UPT; Ödeme ve Menkul Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında kanunu kapsamında ilk lisans sahibi olan kuruluştur. Lisansı 2013 yılında alan UPT, 2010 yılından beri sınır ötesi para gönderim hizmeti verir. Müşteri ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren kuruluşu, bugün milyonlarca insan tercih etmektedir. UPT komisyon oranları rakip firmanlarına oranla çok daha uygundur. Masraflar en düşük oranda tutulur ve alıcıdan komisyon talep edilmez.

 

Pek çok ödüle sahip UPT, müşterilerine güvenilir bir transfer ağı sağlar. Kuruluş “Financial World İnnovation 2012 Ödüllerinde”, “En Etkili Yapı” kategorisinde ve Payment Systems Magazine Dergisi 2011 Ödüllerinde, “Yılın Ödeme Sistemi” kategorisinde birincilik sahibidir. UPT, Türkiye İhracatçılar Meclisin’nin 2016 yılında yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de 174. Bankacılık ve İhracatçılık sıralamasında 4. Sırada yer alır. Bu sıralamada, Türkiye’de bulunan 500 büyük hizmet ihracatçısı bulunur.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *