Swiss Exchange

Merkez ofisi Osaka, Japonya’da bulunan ve bir diğer ofisi Cenevre, İsveç’te bulunan Swiss Exchange müşterilerine yönetim danışmanlığı, strateji, pazarlama, organizasyon, kurumsal finansman, birleşme ve satın alımlar konusundan hizmetler sağlar. Şirket tüm sektörlerde ve coğrafyalarda sürdürebilirliği hedefler. Swiss Exchange Forex ticareti için özel bir platformdur. Tüm bunları yanı sıra, ticaretin ağı olan, sınırlar ötesi para gönderimini de sağlar. Swiss Exchange ile para göndermek güvenliği en büyük öncelik getirerek işlem yapmak demektir. Swiss Exchange tüm gönderimlerini kanunlara uygun bir şekilde, yazılı belgeler ile büyük bir titizlikle gerçekleştirir.

Hesaptan çıkan para 3. şahıslar ve anonim alıcılar tarafından çekilemez. Ödemenin gerçekleşebilmesi için çıkışın gerçekleştiği hesabın bakiyesi yeterli miktarda olmalıdır. Müşteri tarafından para gönderim işlemi oluşturulduktan sonra, gönderilen meblağ hesabın fonunda düşürülecektir ve kullanılamayacaktır. Para çekimi yatırım yapılan ilk hesap ile gerçekleştirebilir. Kredi kartına para gönderimi yapılması bazı durumlarda, banka kaynaklı sebeplerden dolayı gerçekleşemeyebilir. Bu durumda öncelikle bankaya havale işlemi yapılır. Sınır ötesi para gönderimi sırasında ortaya çıkan masraflar ve ek masraflar Swiss Exchange tarafından karşılanmaz. Bu masraflar müşterinin fon hesabından kesilir.

Swiss Exchange komisyon oranları bugün, USD üzerinden %0,2’dir. Asgari komisyon ücreti USD olarak 25’dir. Swiss Exchange ile para göndermek çekim yöntemine bağlı olarak 5 ila 7 iş günü sürebilir. Para gönderme işleminin gerçekleştirilebilmesi için gerekli tüm bilgiler sağlanmalıdır. Süreç uzun görünse de tüm işlemler hukuka uygun ve en güvenli şekilde gerçekleştirilir. Swiss Exchange sınır ötesi para gönderiminin en büyük avantajı; kanuna uygun ve güvenli şekilde hizmet sağlanmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *