MoneyGram İle Dünya Çapında Güvenli Para Transferi

Gelişen ticari ve bireysel global dünya ağında, uluslararası dolaşımlardan en önemlili öğelerinden biri de para ve dövizdir. Küreselleşen Dünya’da sadece ticari ve finansal işletme ve kuruluşlar değil, bireyler de bu dolaşım ağına katılım sağlamaktadır. Amerika merkezli MoneyGram, kurduğu geniş ve uluslararası ağları sayesinde, yurtiçi ve yurtdışına para transferi hizmeti sağlamaktadır. MoneyGram kurduğu geniş ve güvenilir ağında; aile ve dostları bir araya getirir. Sayısız acentesi ve çevrimiçi hizmetleriyle, sınır ötesi para gönderimini, pratik ve hızlı hale getiren MoneyGram; sağladığı hizmetleri 1998’den beri müşterilerine sunar.

 

MoneyGram Nedir?

 

Amerika, Teksas merkezli MoneyGram; uluslararası para transferi hizmeti sağlayan bir şirkettir. Şirket hem sınır ötesi hem de merkezi olduğu Amerika içi de para gönderimi hizmeti verir. Dünya’nın dört bir yanında bölgesel bayilere sahip şirketin, operasyon merkezi Minnesota, St. Louis Park’da bulunur. MoneyGram yenilikçi ve güvenli para transfer işlemleriyle aileleri ve dostları bir araya getirir. Şirket küresel boyutlarda ödeme işlemleri sağlayacısıdır. MoneyGram 200 ülkede, 334 bine yakın noktaya para gönderimi hizmeti sağlar. Dünya çapına 350 binden fazla MoneyGram şubesi vardır. Şirket kıtalar arası milyarca müşterisine sınır ötesi para gönderim olağanı sunar. Kökleri 1940 yıllarına dayanan MoneyGram, dünyadaki en büyük para transferi hizmeti veren şirketlerdendir. Kurulduğu ilk dönemlerde MoneyGram; para sipariş işlemleri, elektronik ödeme endüstrisi ve otobüs şirketi olarak hizmet verir. 1998 yılında, şirketin yaptığı yeni ortaklıklar ile, MoneyGram para transfer hizmeti vermeye başlar. Köklü geçmişiyle MoneyGram, alanındaki en büyük şirketlerdendir. Ticari amaçların yanı sıra şirket, global sorumluluk projeleri geliştirme vizyonuna da sahiptir.

Dünya üzerinde 2 milyarı aşkın, herhangi bir banka erişimine sahip olmayan, birey MoneyGram sayesinde finansal destek hizmeti alır. Şirket kendini bu konuda durmadan geliştirmekte ve yenilemektedir. MoneyGram sunduğun alanlarda, %20 gibi oranlarda, sürekli ve agresif bir büyüme indeksi gösterir.

 

Sayısız MoneyGram çalışanı, kadının erkeğine, şirket için büyük önem taşır. Şirketin vizyonu gelişime, büyümeye ve globalleşmeye açıktır. Köklü şirketin büyük bir parçası olan, MoneyGram çalışanları farkındalık yaratma konusunda çalışmalar da yürütmektedir. 2012 yılında, MoneyGram çalışanları tarafından MoneyGram Vakfı kurulur. Bu vakıfın amacı dünyanın dört bir yanındaki yardıma ihtiyaç duyan çocuklara ulaşmaktır. Vakıf çocukların daha eğitim şartlarına ve öğrenme kaynaklarına ulaşması için çalışmalar yapar. Vakfın misyonu dünyanın farklı yerlerindeki çocuklara daha iyi ekonomik fırsatlar ve daha sağlıklı aile ortamları sunmaktır. Dünya’nın her yerinedeki çocuklara daha güçlü birey özgürlük olanakları sunulmak hedeflenir.

 

Vakıf dünyanın heryerindeki diğer vakıflarla da iletişim içerisinde varlığını sürmeye devam eder.

MoneyGram geniş uluslararası ağıyıyla; ister sayısız şubelerinden, ister cep telefonlarındaki uygulamalar üzerinden, ister resmi sitelerinden işlem yapma imkanı sunar. Geliştirilen teknolojiler sayesinde tüm yöntemler oldukça güvenli ve hızlıdır.

 

MoneyGram ile Para Gönderme Nasıl Yapılır?

 

MoneyGram on milyonlarca tüketicisine hızlı ve güvenli bir şekilde, iki nokta arasında para gönderimi hizmeti sağlar. Şirket müşterilerine sektör lideri bir hizmetin deneyim güvencesini taahhüt eder. Dünya standartlarına uyumlu platformlarına milyarca dolar yatırım yapan MoneyGram; hızlı, güvenli ve düşük masraflarla sınır ötesi para gönderimi sağlar. Yetkili bayiler para gönderimi hizmetinin yanı sıra MoneyGram para birimini bir başka para birimine çevirme hizmeti de sunar. İlave ürün ve hizmetler, MoneyGram hizmetlerinden bağımsızdır ve koşulları yetkili şube tarafından belirlenir. Bu koşullar ve hükümlerin MoneyGram ile hiçbir ilişkisi yoktur. Yüksek ihtimalle, talep edilen ek hizmetlerin ilave masrafları olacaktır.

 

MoneyGram aracılığıyla para belirli bir para birimi üzerinden gönderilebilir. Müşterinin yetkili temsilciyle iletişim kurması durumunda, gönderilen para biriminin alıcı ülkede mevcut olup olmadığı veya hangi birim ile gönderilmesi gerektiği öğrenilir. Gönderilmek istenilen para biriminin, alıcı ülkede mevcut olmaması durumunda para birimi alıcı ülkenin yerel parasına çevrilir. Bu çevirim MoneyGram döviz kurları aracılığıyla sağlanır.

 

MoneyGram ile banka hesabına veya mobil cüzdana para göndermek mümkün. Acente aralığıyla uluslararası para transferi yapmak isteyen müşteriler, resmi internet siteleri üzerinden, kendilerine en yakın şubeyi bulabilirler. Şubeye giden müşteriler yanlarında; kendi kimlik bilgilerini, alıcının kimlik bilgilerini ve gönderilmek istenilen miktarı ve hizmeti yanlarında bulundurmalıdır. Alıcının banka hesabına para gönderimi yapmak isteyen müşteriler, yanlarında banka hesap bilgilerini de bulundurmalıdır. Mobil cüzdana para gönderimi gerçekleştirilmesi için, alıcının uluslararası telefon kodu ve telefon numarası bilgileri gereklidir. Ardından bir form doldurulması önerilir. Bu form sadece ve kısadır. Form doldurulduktan sonra işlem başlatılır. Göndericiye sekiz haneli bir takip numarası verilir. Bu takip numarasını gönderici, alıcı ile paylaşır. Alıcı anında yollanan parayı, bu takip numarasıyla teslim alabilir. Göndericiye verilen bu kod sayesinde işlemleri uzaktan takip etmek de mümkündür. Pratik kod yönetimi sayesinde müşterilerin kişisel verileri de korunur.

 

MoneyGram Tercih Etmenin Avantajları Nelerdir?

 

MoneyGram hızlı, kolay ve güvenilir şekilde dünyaya para gönderimi ve alım hizmeti sunar. Kıtalar arası ve okyanus ötesi geniş bir ağda hizmet sunan MoneyGram, 1998 yılından beri sunduğu güvenilir ortam ile rakiplerinden öne çıkar. Evden çıkmadan işlem yapmak isteyen müşterileri için de MoneyGram sade ve anlaşır çevrimiçi ara yüzüyle pratik çözümler sunar. Money gram avantajları işlem yapmak için gerekli süreçlerin sade ve anlaşılır olmasıdır. İşlem gerçekleştirmek için tek gereken sade ve kolay bir form doldurmaktır. Gönderilen para 10 dakika içerisinde alıcıya ulaşır. Gönderici işlem yapmak için bir banka hesabına veya kredi kartına ihtiyaç duymaz.

 

Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle hizmet veren MoneyGram’a ulaşmak mümkün. Bir problem yaşanması durumunda resmi siteden yardıma ulaşmak mümkün. MoneyGram komisyon oranları gönderim yapılan bölgeye ve gönderim miktarına göre değişiklik gösterir. MoneyGram masraf tablosunda gönderim aralıklarına göre ücret bilgileri bulunmaktadır. Benzer hizmetleri sunan şirketlere oranla, MoneyGram yaklaşık %20 daha düşük komisyon ücretleri sunar. Dünyanın en büyük para gönderim şirketlerin MoneyGram, müşterilerine uzun yılların deneyimleriyle hizmet eder. Bu deneyimler sayesinde şirket, sayısız nokta arasında; hızlı, güvenli pratik ve düşük komisyon ücretleri ile para gönderim imkanı sağlar.

 

Yurtdışına Para Gönderirken Neden MoneyGram Kullanılmalı?

 

MoneyGram uzun yıllardır sunduğu güvenli, hızlı ve kolay para gönderimi hizmetleriyle dünyadaki en büyük para transfer şirketlerindendir. Sunduğu çevrimiçi hizmetlerle müşterine büyük kolaylıklar sağlar. Geliştirdiği teknoloji sayesinde müşterileri cep telefonları üzerinden, uygulamalar aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirebilir ve işlemlerinin süreçlerini adım adım takip edebilirler.

 

Bilgi gizliliğine büyük önem şirketin, gizlilik politikası hakkındaki detaylı yazıya; resmi siteleri üzerinden, sayısız dilde ulaşılabilir. MoneyGram özellikle uzaklardaki aile ve dostları bir araya getirmek için çalışan köklü bir şirkettir. Hizmetleri bireysel müşteri odaklıdır ve müşteriler bir sorunla karşılaşmaları durumunda rahatlıkla MoneyGram kanalları ile iletişime geçebilirler. İsteyen sayısız şubesi aracılığıyla, isteyen evden çıkmadan sınır ötesi para gönderimi işlemi yapabilir. Her şeyin bir kimlik kartı ve takip kodu aracılığıyla yapılması; kişisel verilerin de korunmasına yardımcı olur. MoneyGram DenizBank, KuveytBank gibi yaygın bankalar aracılığıyla da hizmet vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *